FAQ

Najczęściej zadawane pytanie.

Jaka jest lokalizacja pierwszego centrum rolniczego?

Pierwszy pokazowy sklep PBK – centrum rolnicze powstanie w Starym Mieście k/Konina

Jakie są orientacyjne koszty przystąpienia do PbK jako partner?

Orientacyjne koszty przystąpienia do PbK Partner są uzależnione od wielkości sklepu. Każdorazowo nasi przyszli Partnerzy otrzymują projekt aranżacji sklepu wraz z zestawieniem kosztów związanych z wyposażeniem w regały, wizualizacją wewnętrzną i zewnętrzną a także wycenę dobranego wspólnie z klientem asortymentu.

Jaki system sprzedażowy będzie używany przez sklepy PbK? Czy może być używany własny system?

Rekomendowanym systemem sprzedaży jest PC Market działający już dziś w sieci franczyzowej, który docelowo zostanie zastąpiony nowym systemem COMARCH. Wdrożenie w sklepie PbK rekomendowanego systemu sprzedaży daje naszym Partnerom dostęp do szerokiego zakresu korzyści płynących z programu motywacyjnego. Niemniej przewidujemy również funkcjonowanie sklepu na obecnym systemie klienta.

Czy PbK będzie konkurencją dla istniejących sklepów Grene oraz obecnych klientów?

Każdorazowo decyzję o uruchomieniu sklepu PbK podejmować będziemy wspólnie z Partnerem w oparciu o analizę potencjału klientów na lokalnym rynku. Nowe placówki będą powstawały tylko wówczas, gdy wynik analizy wskazywał będzie na odpowiednio duży potencjał pozwalający na funkcjonowanie z sukcesem dwóch takich samych sklepów w jednej lokalizacji.

Co z umowami z obecnymi franczyzobiorcami? Co z umowami o wyłączności lokalizacji?

Zobowiązania płynące z obecnych umów franczyzowych będą niezmiennie realizowane przez Kramp do końca ich ważności. Dla sklepów, które przejdą z formy franczyzowej na PbK przewidujemy dwuletni okres gwarancji obszaru wyłączności określonego we wcześniejszej umowie franczyzowej.

Czy jeśli nie jestem franczyzobiorcą mogę mieć punkt odbioru towarów Kramp?

Usługa ta będzie realizowana tylko i wyłącznie poprzez sieć franczyzową Grene oraz sieć partnerów Powered by Kramp.

Ile m2 powinien mieć minimum sklep PbK?

Dla formatu PbK Partner minimalna powierzchnia części ekspozycyjnej to 50 m2. W koncepcie PbK Dealer zakładamy udział w co najmniej 30% w części ekspozycyjnej sklepu dealera.

Czy partnerzy lub nowi dealerzy będą bardziej uprzywilejowani, jeśli chodzi o dostawy, np. nocne lub do określonej godziny?

Program ten będzie dotyczył wszystkich klientów Kramp, jednakże nasi Partnerzy występujący pod szyldem Powered by Kramp będą korzystali z preferencyjnych warunków na te i inne usługi logistyczne.

Co stanie się z bieżącymi partnerami handlowymi Kramp?

Aktualni partnerzy handlowi nadal nimi pozostaną. Zachęcamy ich jednak do skorzystania z szansy rozwoju, jaką jest sklep PbK.

Czy system franczyzowy Grene jest jeszcze w mocy?

System franczyzowy Grene będzie nadal funkcjonował, ponieważ w mocy prawnej jest jeszcze wiele umów franczyzowych. Będziemy zachęcać franczyzobiorców do przemyślenia kwestii rebrandingu na sklep PbK, który zapewni im szereg korzyści płynących z programu motywacyjnego.

Czy istniejące sklepy franczyzowe będą przekształcane na PbK? Czy ta zmiana dotyczy tylko nowo otwartych sklepów?

Sklepy Grene będą przekształcane na sklepy PbK w oparciu o wspólną decyzję Kramp i decyzję Franczyzobiorcy. Możliwość rebrandingu dotyczy wszystkich sklepów, nie tylko nowo otwartych placówek Grene. Planujemy, że w ciągu 5 najbliższych lat wszystkie sklepy zaczną funkcjonować pod szyldem PbK.

Jakie będą warunki podjęcia współpracy PbK?

Warunki podjęcia współpracy są zależne, od tego, czy klient chce i może przystąpić do wariantu PbK Dealer lub PbK Partner. Szczegółowych informacji w tym temacie udzielą Przedstawiciele Kramp.

Gdzie powstaną centra rolnicze, w jakich lokalizacjach?

Pierwsze Centrum Rolnicze powstanie w Koninie, o kolejnych lokalizacjach będziemy informować na bieżąco.

Jaki jest cel sprzedażowy Kramp za 4 lata?

Planujemy przekroczyć granicę sprzedaży na poziomie 800 mln zł.

Kto poniesie koszty zmiany logotypu? Jeśli prowadzę sklep franczyzowy, kto ponosi koszty zmiany brandu sklepu?

W najbliższych miesiącach przewidujemy udział Kramp w kosztach zmiany oznaczeń graficznych (wewnętrzne i zewnętrzne) na poziomie 50%.

Czy pod dealer locatora będzie można podpiąć stronę internetową dealera?

Tak, ale w drugim etapie implementacji tego rozwiązania (2023/2024), stricte powiązanym ze startem naszej platformy.

Czy wszystkie sklepy, które wejdą do systemu PbK będą posiadały takie same upusty na zakupy w Kramp?

Tak, poziom grupy upustowej dla wszystkich Partnerów PbK będzie na tym samym poziomie. Niemniej system motywacyjny powiązany jest z bonusem rocznym wypłacanym Partnerom PbK, który będzie określony na różnym poziomie dla poszczególnych grup: Partnerów Premium, Partnerów Gold, Partnerów Diamentowych.

Co stanie się z aplikacją Grene?

Nowo powstała aplikacja Grene nadal będzie funkcjonować. Zostanie wzbogacona o profil dla klientów sklepów Powered by Kramp, by mogli z niej korzystać w równym stopniu, co klienci Grene.

Zobacz również

Sklep Powered by Kramp

Sklep dostosowany do każdej sytuacji. Spółka Kramp opracowała formaty sklepów, które umożliwiają pełne przystosowanie oddziału do Twoich potrzeb i wymagań Twoich klientów.

Skuteczna współpraca

To co zyskujesz, to optymalny układ sklepu i kompleksowa obsługa kampanii marketingowych. Ty możesz w pełni skupić się na prowadzeniu sklepu i generowaniu przychodów.

Masz więcej pytań?

Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń do nas:
63 240 91 00 lub przejdź do przejdź do sekcji najczęściej zadawanych pytań (FAQ).